Eğer tutarsa sahiplerini zengin edecek 11 çılgın fikirEğer tutarsa sahiplerini zengin edecek 11 çılgın fikir

Milyarderler, bu zenginliğe yenilikçi iş fikirlerinin yanı sıra tutacağına ihtimal bile verilmeyen iş fikirleriyle bu konuma ulaşırlar. Girişimciler, fikirlerinden dolayı birçok engelle karşı karşıya gelir. Bu engeller bazı kişileri motive ederken bazıları ise motivasyonunu kaybeder. Ne kadar olumsuzlukla karşı karşıya gelseniz ya da duysanız da fikirlerinizde kararlıysanız eğer gerçekleştirebilirsiniz.

Milyarlarca servete sahip olan girişimciler bile, yeni iş fikirleri ortaya çıkardığında çok olumsuz yaklaşımlarla karşılaşabiliyor. Ancak, bu durumlar onların bu fikirlerini gerçekleştirmelerine kesinlikle engel değil! Milyarderler tarafından tutabilecek olan 11 çılgın iş fikrini sizler için derledik.

Clive Palmer’den Titanic II

Avustralyalı bir iş adamı olan Clive Palmer, 500 milyon dolarlık bir servet harcayarak Titanic’in kopyasını üretme girişiminde bulundu. 270 metre uzunluğunda, 50 metre yüksekliği ve 40.000 ton ağırlı olacak olan projenin şimdilik beklemeye alındığı konuşuluyor. Clive Palmer, Titanic II dışında 2013 yılında Palmersaurus adında bir de dinazor parkı açtı. 130 adet dinazor maketin olduğu park şuanda kapalı durumda bulunuyor.

Dennis Tito’nun Mars Yolculuğu

Dennis Tito, 2018 yılına kadar 501 günlük Mars yolculuğu yapılabileceğini iddia ediyor. 2018 yılında tüm gezegenlerin aynı tarihte olacağını söyleyen Dennis Tito, bu planını şimdilik 2021 yılına erteledi.

Yuri Milner’den Küresel Beyin

Facebook ve Zynga gibi şirketlere erken yatırım yapmasıyla servete ulaşan teknoloji yatırımcısı Yuri Milner, teknolojinin küresel bir beyin olma yolunda ilerlediğini belirtiyor. Bu duruma göre küresel beyin yoluyla tüm insanlar birbirine bağlı olacak. Bu da insanlara ya da bilgisayara bağlı olmayan bir zekâyı yaratacak.

Bill Gates’in Açlığa Karşı Savaşı

Bill Gates, 15 yıllık bir süreç içerisinde fakir ülkelerdeki insanların büyük bir atılım gerçekleştireceğini belirtiyor. Fakirliğin ortadan kalkacağı gerçekleşmesi çok zor bir durum olsa da gıda, sağlık ve eğitim alanında büyük gelişmelerin olabilmesi, Bill Gates’in görüşlerine göre gerçekleşebilir.

Peter Thiel’in Yüzen Şehirleri

2008 yılında Paypal’ın kurucuları arasında bulunan Peter Thiel, hukuktan bağımsız olacak insan yapımı adalar inşa etmek istediğini söylemişti. Bu fikri tekrar gözen geçiren Peter Thiel, bu evleri karaya yakın yerlere kurmak istiyor. Maliyetinin çok yüksek olması beklenen okyanusun üzerine şehir kurma fikrinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek.

Larry Page ve Eric Schmidt’in Göktaşı Kazma Çabası

Google’ın kurucularından olan Larry Page ve Eric Schmidt, 2012 yılında James Cameron ile dünyanın yanından geçen göktaşlarının yanına gidebileceklerini iddia etti. Plana göre göktaşlarının yanına gidilecek ve oradaki platinyum ve altın gibi madenler araştırılacak.

Elon Musk’tan Hyperloop

Cesur fikirlerini gerçeğe dönüştüren milyarderler arasında olan Elon Musk’un çılgın fikri ise ulaşımda devrim yaratacak. Fikre göre yolcular, birkaç saatlik tünel yolculuğu ile çok büyük mesafelere gidebilecek. İnsanların sesten daha hızlı yolculuk yapmasını sağlayacak fikri, yere döşenen yüksek basınç içeren tüpler gerçekleştirecek.

Jeff Bezos’un 10.000 Yıllık Saati

Jeff Bezos’un 10.000 yıllık saati ile oldukça fazla kirliliği bulunuyor. Güneş enerjisi ve dişlilerinde yer alan bir ağırlık ile çalışan saatin amacı ise insanları alçak gönüllü olmaya devam etmektedir. Saat hakkında daha önce atom enerjisiyle çalışıyor söylentileri olmuştu. Bu saat %1’lik ömrünü tamamlandığında ise hepimiz öleceğiz.

Dmitry Itskov Ölümsüzlüğü Arıyor

2013 yılında yaptığı bir konferansta Dmitry Itskov, 2045 yılına kadar ölümsüzlüğün mümkün olabileceğini söyledi. Bu görüşe göre, insan evriminin ilerleyen aşamalarında beynimizle kontrol edebileceğimiz robotlar olacak.  Ölüme çare arayan Dmitry Istkov dışında daha birçok milyarder bulunuyor.

Richard Branson’un Virgin Galactic’i

Milyarder Richard Branson, insanları uzaya götürme fikrinde bulundu. Virgin Galactic ile uzaya gitmek için 250.000 dolara bilet alınabileceğini söyleyen milyarder, bu rakamın yüksek olduğunu fakat hayatında sadece bir defa böyle bir tecrübeyi yaşayabilecek 551 insandan biri olabileceğinizi söylüyor.

Johan Huibers’in Gemisi

1992 yılında rüyasında Hollanda’nın sular altında kaldığını gören Johan Huibers, bu duruma tepki olarak 2009 yılında Nuhun Gemisi’nin aynısını üretmeye karar verdi. 30 metre genişlik, 23 metre yükseklik ve 135 metre uzunluğu bulunan gemi, bir futbol sahasının genişliğine sahip. 2002 yılında tamamlanan ve Dordhech’te görebileceğiniz geminin yapımı için 1,6 milyon dolar harcandı.

 

 

23

İlk yorumu siz yapın

Yorumları Göster

Bir soru sorun veya tartışma başlatın