Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu nasıl yapılır?Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu nasıl yapılır?: İhtiyaç kredilerinde bankalar, müşterilerinden çeşitli evraklar talep etmektedir. Bu evrakların başında müşterilerinin gelir durumunu gösteren gelir belgesi bulunmaktadır. Gelir durumunuz, kredinin geri ödenebilirliği açısından bankalar için oldukça önemlidir. Bu nedenle bankalar çok düşük gelire sahip olan ya da geliri bulunmayan kişilere kredi verme konusunda dikkatli davranır.

Bir geliriniz var ancak gelir belgeniz yoksa eğer, bu durumda bankalardan kredi alma durumunuz bulunmaktadır. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Gelir belgesiz yaptığınız başvurularda, kira veya farkı gelirleriniz varsa bunları belgelemeniz krediyi alma açısından avantaj sağlamaktadır. Aylık olarak kira alıyorsanız eğer, kira kontratınızı gösterebilir ve geliriniz olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Bankalar, gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapan müşterilerinde özellikle kredi notuna bakmaktadır.

Kredi notu yüksek olan kişilerin gelir belgesi olmadan da kredi alma ihtimali yüksektir. Ancak hem geliriniz yok hem de kredi notunuz düşükse eğer ihtiyaç kredisi almanız imkânsıza yakındır. Kredi notu, daha önceki zamanlarda kullanmış olduğunuz krediler ya da kredi kartlarınızdaki ödemelerinizi ne şekilde yaptığınız sonucu oluşan bir puanlamadır.

Düzenli şekilde ödemelerinizi yaptıysanız eğer, puanınız yüksek olacağından kredi alma ihtimaliniz yüksektir. Ancak sürekli asgari ödeme tutarını ödediyseniz eğer, kredi puanınız da düşük olmaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bankalar, yeni müşteriler kazanma adına bazı dönemlerde yaptıkları kampanyalarla katı tutumlarından vazgeçip esnek olarak hizmet verebilmektedir. Bankaların yapmış olduğu kampanyaları takip ederek gelir belgesi olmadan da ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi başvurusu en yakın banka şubelerinden, telefon ve internet bankacılığı üzerinden ve SMS yoluyla yapılmaktadır. Yaptığınız başvuruların olumlu olarak sonuçlanmasının ardından banka şubelerinden kredinizi alabilirsiniz.

13

İlk yorumu siz yapın

Yorumları Göster

Bir soru sorun veya tartışma başlatın