Sadece Sıcak Havalarda Para Kazandıracak 13 Süper FikirSadece Sıcak Havalarda Para Kazandıracak 13 Süper Fikir: Bazı şeylerin kıymetini kaybettikten sonra anlarız ya, yaz ayı da onlardan birisidir. Yazın, sıcağından şikayet edip dururuz ancak yaz bittiğinde ise hemen tekrar yaz gelsin isteriz. Yaz ayı, tatil ayı olmasının yanı sıra para kazanmak için de en ideal mevsimlerin başında gelmektedir. Hem gelir elde etmek isteyenlerin hem de öğrencilerin yaz aylarından faydalandığını sıkça görürüz. Özellikle bir sahil kentinde yaşıyorsanız eğer, yaz ayı tam bir bereket ayıdır. Sahil kenarlarında para kazanabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır. İşte, sizler için hazırladığımız sıcak havalarda para kazanabileceğiniz tavsiyeler;

Soğuk Meyve Suyu Barı

Yaz mevsimi sebze ve meyve açısından en zengin mevsimdir.  Bu aylarda, insanlar özellikle ağır yemekler yememeye özen gösterir. Sıcak havalarda, özellikle meyve sularına büyük talep duyulur. Yaz aylarında açacağınız küçük bir meyve suyu bar dükkânıyla yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta bazı yerlerde dükkân açmaya bile gerek kalmaksızın, seyyar bir araba ile de yapılmaktadır. Gerekli izinleri alarak, bu işten para kazanabilirsiniz.

Plaj Ürünleri Satın Ve Kiralayın

Bir sahile veya denize gittiğimizde mutlaka şezlong ve şemsiye ihtiyacımız doğar. Bu durumda da bu tür ürünlerin satışını yapan yerlere başvururuz. Açacağınız bir plaj ürünleri dükkânıyla yaz aylarında önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Satacağınız veya kiralayacağınız plaj ürünleriyle yaz ayını oldukça mutlu geçireceksiniz.

Dövme Yapın

Her tatil beldesinde dövmeci görmemiz, bu işin karlı bir iş olmasından kaynaklanıyor. Yaz aylarında, özellikle geçici dövmelere büyük bir ilgi gösterilir. Bu konuda yeteneğiniz varsa eğer, alacağınız maliyeti cazip malzemelerle birlikte hemen bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Yapacağınız kampanyalar ve örnek dövmeler, müşteri kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

Takı Yapıp Satın

Yaz aylarının ve özellikle tatil beldelerinin popüler işlerinden birisi de takı yapıp satmaktır. Özellikle, bayanlar tarafından yoğun olarak yapılan bu işle yaz aylarını kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu işte doğal taşlardan ve malzemelerden takılar ve bileklikler yapabilirsiniz.

İnternetten Yatırım Yapın

Yaz ayında internetten yatırım yapma fikrinin neresi cazip diyebilirsiniz. Turizm şirketlerinin hisse senetlerine yaz aylarında yatırım yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında hareketlenen bu şirketlerin hisse senetlerinden kazanç sağlamayı hedefleyebilirsiniz. Yaz aylarında turizmin canlanması ile birlikte döviz yatırımı da yapabilirsiniz.

Oda, Bisiklet ve Araba Kiralayın

Turistik bir bölgede yaşıyor ve bir evinizde varsa eğer yaz ayından kazanç sağlamak için hiçbir bahaneniz yok demektir. Yaz ayında, evinizde kullanmadığınız odaları veya evinizin tamamını, gelen tatilcilere kiralayarak önemli gelirler elde edebilirsiniz. Eviniz dışında varsa eğer bisiklet ve arabanızı da günlük veya saatlik olarak kiralayabilir, bu şekilde de gelirinizi artırabilirsiniz.

Animatörlük Yapın

Yaz aylarında animatörlük iş kapısı açık olan işlerden birisidir. Otellerde, açılışlarda ve çeşitli kutlamalarda animatörlük yapabilirsiniz. Bu konuda bilginiz yoksa eğer, alacağınız eğitimlerle öğrenebilirsiniz.

Kamp ve Çadır Alanları Kurun

Kamp yapmak yaz ayının vazgeçilmezleri arasındadır. Kamp düşkünü gezginler ve tatilciler için çadır ve kamp alanları kurarak gelir sağlayabilirsiniz. Gerekli izinleri alarak yapacağınız bu işte, tek yapmanız gereken tek şey tam bir çadır kenti kurmaktır.

Seyyar Gıda Satışı Yapın

Yaz aylarında tatilcilerin yürürken bile bir şeyler atıştırdığını sürekli görürüz. Sizde seyyar gıda satışları yaparak bu durumdan faydalanabilirsiniz. Yaz aylarında seyyar olarak gözleme, tatlı, sandviç, mısır ve dondurma gibi gıdalara ilgi gösteriliyor. Gerekli izinleri alıp bu işlerle ilgilenebilirsiniz.

Yüzme Dersi Verin

Hiçbir maliyeti olmayan işlerin başında ise yüzme dersleri geliyor. Eğer iyi bir yüzücüyseniz bu konuda tatile gelen ve yüzme konusunda yetersiz olan çeşitli yaş gruplarına eğitim verebilirsiniz. Ancak bu iş için kesinlikle yüzmeyi iyi bir derecede bilmeniz ve doğru şekilde eğitim verdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Organizatörlük Yapın

Organizatörlük yapabiliyorsanız eğer, yaz ayları sizin için en önemli mevsimlerin başında gelir. Çünkü düğün, sünnet ve açılış gibi aktiviteler bu aylarda yoğun olarak yapılır. Tüm organizasyonları başarılı şekilde koordine ederek, bulunduğunuz yerdeki tüm organizatörlük işlerine talip olabilirsiniz.

Gelinlere Özel Ürünler Yapıp Satın

Yaz ayları düğünlerin en yoğun olarak yapıldığı zaman dilimidir. Düğün olduğunda birçok kişi de bu durumdan nasibini alıyor. Sizlerde düğünler için nikâh şekerleri, nikâh kurabiyeleri, pastalar ve gelinlere özel olarak aksesuarlar yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Hediyelik Süs Eşyaları Satın

Tatil yerlerinin tamamında hediyelik eşya tezgâhları ve dükkânları görürüz. Sizlerde, yaz ayları için kendiniz ürettiğiniz hediyelik eşyalar satabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre özel olarak süs eşyaları, el yapımı ürünler ilgi gören hediyelik eşyaların başında gelmektedir.

3

İlk yorumu siz yapın

Yorumları Göster

Bir soru sorun veya tartışma başlatın