TEB Hesaptan Hesaba Havale İşlemi nasıl yapılırTürk Ekonomi Bankası TEB Hesaptan Hesaba Havale İşlemi nasıl yapılır: Türkiye Ekonomi Bankası hesaplarından birisine sahipseniz havale nasıl yapılır sorusunun cevabı yazımızda olacak. TEB hesaplarından havale yapabilmek için herhangi bir TEB şubesine giderek hesap açtırabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak TEB müşterisi olmak için detaylı bilgi alabilirsiniz. TEB havale çeşitleri 7 farklı yoldan yapılmaktadır. Farklı alternatifler ve yollar sayesinde mevcut şartlara göre para transferi gerçekleştirme imkanı var.

2011 yılında Fransa’nın dev bankalarından BNP Paribas ile ortaklı kuran Çolakoğlu Holding TEB’in misyonunu ve vizyonunu oldukça geliştirdi. Ortaklık sonrası özellikle TEB internet bankacılığı alanında yapılan yatırımlar ve mobil arayüzde gerçekleştirilen iyileştirmeler müşterilere kullanım kolaylığı sağladı. Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olmak için gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra internet bankacılığı müşterisi olmayı da unutmayın.

Havale işlemleri bir TEB hesabından başka bir TEB hesabına para gönderimi anlamını taşır. Havale ile EFT birbirine karıştırılmamalıdır. Havale, aynı bankalar arasında para transferi iken; EFT ise farklı bankalar arasındaki para transferini tanımlar. Eğer bir TEB hesabınız varsa başka bir TEB hesabı sahibine ya da şahsınıza ait farklı bir TEB hesabına havale işlemi yapabilirsiniz. TEB hesap sahiplerinin havale işlemlerini gerçekleştirebilecekleri 7 farklı yola bir göz atalım.

CEPTETEB Mobil Bankacılık ile Havale Yapmak

Cep telefonunda TEB’in mobil banka uygulamasını kullananlar uygulamaya giriş yaparak tüm finans işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. CEPTETEB ismi ile markalaşan TEB mobil bankacılık, havale işlemleri için de kolaylık sağlamaktadır. Cep telefonundan uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Para Transferi” kategorisine tıklayıp havale yapılacak hesap bilgilerini tanımlamak gerekiyor.

Alıcı kişinin TEB hesap numarasını ya da IBAN bilgisi, alıcı ad ve soyadını, gönderilecek para miktarını belirttikten sonra transferi onaylamak yeterli olacaktır. CEPTETEB mobil bankacılık ile yapılan havale işlemi ücreti ise 1,25 TL olarak tanımlanmaktadır. Bazı durumlarda daha az miktarlarda komisyon kesilmektedir. CEPTETEB ile yapılan havale para transferi, sistemlerde bir sorun olmadığı sürece anında gerçekleşir.

TEB ATM’den Havale Yapmak

Türkiye’de TEB para işlemlerinin gerçekleştirilebileceği 1800’e yakın ATM bulunmaktadır. ATM kullanarak tüm TEB finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TEB ATM ile havale yapmak için öncelikle TEB banka kartı ve kart şifresi ile giriş yapın. ATM ekranında çıkan yazılardan “Para Transferi” bölümü seçilmelidir.

Para transferi yapılacak kişinin bilgilerini girip onayladıktan sonra havale işlemi alıcı TEB hesabına geçmiş olur. Başka bir TEB hesabına havale yaparken, hesabınızda para olmasa bile cebinizdeki parayı hesabınıza yatırarak ya da havale işlemi sırasında doğrudan para yatırma kutusuna nakit parayı ekleyerek transfer yapabilirsiniz.

ATM ile yapılan TEB havale işlemleri için belirlenen azami ücret ise 4 TL. Gönderilen para miktarına göre daha düşük ücretler de kesilebilir.

TEB Hesaptan Havale Yapmak

Havale işlemlerini banka şubesi aracılığı ile yapmak isteyenler için hesaptan hesaba havale yöntemi bulunmaktadır. Banka çalışanları için ekstra bir yük anlamına gelen bu yöntem, belli bir ücrete tabidir. Hesaptan hesaba havale yapmanın ücreti en fazla 25 TL iken, hesaptan isme yapılmak istenen havale ücretleri ise 30 TL – 225 TL arasında değişmektedir.

TEB hesap sahipleri başka bir TEB müşterisine ya da hesabına hesaptan havale yapmak isterse, en yakın TEB şubesine giderek vezneden bu işlemi gerçekleştirebilir. Banka görevlisine nüfus cüzdanınızı verdiğinizde ya da hesap cüzdanınızı takdim ettiğinizde sistemden hesabınız görünecektir. Ne kadar havale yapmak istediğiniz size sorulduktan sonra havale yapılması istenen TEB müşterisi bilgisi istenir. Bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra hesaptan havale işlemi başarıyla gerçekleşir.

TEB Kasadan Havale Yapmak

Türkiye Ekonomi Bankası müşterileri, değerli ziynetleri, paraları ve dövizleri için TEB şubelerinin herhangi birinden kasa kiralayabilmektedir. TEB müşterileri kiraladıkları bu kasalara istedikleri zaman ekleme ve çıkarma yapabiliyor. Kasalarda yer alan paranın bir kısmı havale yapılmak isteniyorsa ilgili TEB şubesine gidilerek bu talebin oluşturulması, alıcı TEB hesap bilgilerinin verilmesi gerekir.

Kasadan havale yapmak için sizden talep edilecek ücret ise; kasadan hesaba havalelerde 35 TL – 275 TL arasında, kasadan isme havalelerde 40 TL – 300 TL arasında değişmektedir. Ne kadar komisyon kesileceği, yapılmak istenen havale miktarı ile orantılıdır.

CEPTETEB İnternet Şubesi ile Havale Yapmak

İnternet bankacılığının hayatımızda yer alması büyük bir nimet olarak tanımlanmaktadır. İnternetin herkesçe kullanılır hale gelmesi ve küresel anlamda finansal işlemlerin web ortamına taşınması internet bankacılığını da kaçınılmaz kılmıştı. TEB tarafından sunulan internet bankacılığının ismi olan CEPTETEB İnternet Bankacılığı ile havale işlemlerini kolayca gerçekleştirmek mümkün.

CEPTETEB İnternet Bankacılığı ile herhangi bir tarayıcıdan internet şubesi adresine erişip, size verilen şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafında yer alan “Para Transferi” bölümünden “Havale” alanını seçin. Seçilen bu kısımda havale işlemi yapılacak alıcı TEB hesabına ait bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra onaylayın. Böylece paranız havale edilmiş olur.

İnternet şubesi ile yapılan havale işlemi ücreti azami 1,5 TL olarak belirlenmiştir.

TEB Telefon ile Havale Yapmak

TEB tarafından telefon şubesi ve diğer özel isimlerle tanımlanan telefon havale yönteminde, müşteri hizmetlerini arayarak ya da size verilen özel numarayı tuşlayarak havale talebinde bulunabilirsiniz. Telefon ile havale yapabilmek için yüksek miktarlarda yapılmak istenen para transferleri olumsuz karşılanabilir. Bu gibi yüksek değerlerde havale işlemleri için en yakın TEB şubesine gitmeniz gerekebilir. Telefon ile havale işlem ücreti ise azami 5 TL olarak tanımlanmıştır.

6

İlk yorumu siz yapın

Yorumları Göster

Bir soru sorun veya tartışma başlatın